Kalendarz adwentowy 2017

Adv.cal5


Nawiązując do polskiej tradycji kalendarza adwentowego, postanowiłem stworzyć coś podobnego, tyle że zamiast zabawek/słodyczy/czekoladek codziennie będzie pojawiał się nowy post (na moim blogu Bursztynowe Kompendium).

Teksty będą w dwóch językach, polskim i angielskim – jest to moja autorska seria, więc chcę żeby również fani The Mythical Astronomy, którzy nie znają polskiego (czyli większość) mogli w tym uczestniczyć.

Zaczynając od pierwszej niedzieli Adwentu (3-ego grudnia, czyli najbliższej niedzieli), a kończąc w Wigilię (post pojawi się już rano, albo 23 pojawią się dwa, dla osób które np. w Wigilię i Boże Narodzenie wolą odpocząć od internetu).

O co chodzi w tym kalendarzu?

Otóż, w codziennym poście będzie krótki (chociąż znając moje zapędy, strach się bać) tekst poświęcony jakiemuś zagadnieniu związanemu z:

a) Pieśnią Lodu i Ognia
b) Legendarium Profesora J.R.R. Tolkiena (którego wielbicielem byłem na długo przed tym jak dowiedziałem się, że jest jakaś ‘Gra o tron’
c) mitologiami z naszego świata
d) zwyczajami i tradycjami świątecznymi

(mam przez to na myśli poszukiwanie nawiązań do Tolkiena i mitologii w PLIO, lub szukanie mitologicznych korzeni niektórych zwyczajów świątecznych)

Brzmi to dość enigmatycznie – w niedzielę oprócz pierwszego odcinka ‘Kalendarza’ pojawi się również wprowadzenie do tej serii.

Gorąco zachęcam do śledzenia ‘Kalendarza’!

Pozdrawiam, Bluetiger.