Maj 2017

Bursztynowe Kompendium – Maj 2017

*


18260739_1889440261297129_365195472_o

photo ©Bluetiger


… czyli o opóźnieniach w przygotowaniu planowanych esejów, nowym kanale LMLa na YouTube, nowych odcinkach Astronomy, innych ciekawych wydarzeniach w fandomie PLIO, a także wstęp do nowej serii – Mitycznej Astronomii Lodu i Ognia: W dużym skrócie.

Serdecznie zapraszam..

Niestety, stało się… odcinek o wiośnie, który zapowiadałem już jakiś czas temu nadal nie jest gotowy, podobnie jak tłumaczenie trzeciego odcinka Mitycznej Astronomii Lodu i Ognia autorstwa LMLa. Jednak to nie oznacza, że na Bursztynowym Kompendium nic się nie działo, ale o tym za chwilę.

Od mojego ostatniego wpisu (19.03) LML opublikował dwa odcinki Astronomy – trzecią i czwartą część serii The Weirwood Compendium:

  • Garth of the Gallows – opowiadający m.in. o Durranie Smutku Bogów i Elenei, Thorze, Odynie i Yggdrasil
  • In a Grove of Ash – skupiający się na Bloodravenie, Branie, a przede wszystkim czardrzewach.

Z kolei na kanale YT History of Westeros pojawiły się trzy odcinki:

Tymczasem Radio Westeros opublikowało:

Polecam również blog historyka Dr Stevena Attewella Race for the Iron Throne, zwłaszcza serię esejów Politics of the Seven Kingdoms, np. najnowszy odcinek o Reach.

Pozdrawiam świetnych ludzi z WesterosCraft – niestety nie mogę spędzać tam tak wiele czasu jakbym chciał… Zachęcam do rzucenia okiem na zdjęcia budowli z Westeros, obejrzenie filmików na kanale YouTube, a jeśli macie taką możliwość – odwiedzenia serwera.

Kilka przykładowych screenshotów: (rendery autorstwa Hala9007)

fbQtaXZ.jpg

image by Hal9007

x2bihau.jpg

image by Hal9007

4GEtECW.jpg

image by Hal9007

LML zamierza opublikować wszystkie odcinki Mythical Astronomy na swoim kanale na YouTube – na razie znajdziecie tam wszystkie odcinki serii The Bloodstone CompendiumSacred Order of Green Zombies, a także dwa pierwsze podcasty z The Weirwood Compendium. Zapraszam również do odwiedzenia strony LMLa na Facebooku, gdzie od czasu do czasu pojawiają się zapowiedzi odcinków, linki do ciekawych stron i materiałów, zdjęcia i polecane artykuły (np. na temat archeoastronomii i mitologii) – takie jak artykuł dotyczący badań Grahama Hancocka (którego chyba można porównać do Arcymaestra Marwyna).

Skoro wróciłem do tematu Mitycznej Astronomii, wyjaśnię o co chodzi z tą nową serią.

Mityczna Astronomia Lodu i Ognia: W dużym skrócie będzie serią streszczeń wszystkich odcinków, podcastów i filmów (także tych powstałych we współpracy z History of Westeros) – oczywiście, ja i WielkiMou planujemy przetłumaczyć całe eseje – jednak zdajemy sobie sprawę, że większą część naszej publiczności od jakichś ‘dziwnych’ rozważań na temat prehistorii Essos i Westeros interesuje to co Astronomia mówi o bohaterach PLIO, takich jak Bran, Jon Snow, Beric, Bloodraven i Daenerys.

W dużym skrócie będzie składać się z najważniejszych tez i hipotez, popartych najważniejszymi dowodami. Mamy nadzieję, że taka forma prezentacji przyciągnie nowych czytelników, których te odcinki zainteresują i sprawią, że sięgną po resztę serii.

W bocznym pasku pojawi się widget pokazujący status tego projektu.

Pierwszym odcinkiem W dużym skrócie będzie George R.R. Martin pisze współczesną mitologię (pełny tekst w języku polskim znajdziecie tutaj, a po angielsku tutaj)

Pozdrawiam,

Bluetiger

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.